Choď na obsah Choď na menu
 


29. 7. 2008

Evolúcia rodu Homo.


   Uvediem zoznam väčšiny nálezov, na základe ktorých je vytvorená teória evolúcie človeka z opičích predkov. Možno si myslíte, že všetko je dobre podchytené a existujú tisícky dôkazov, ale musím vás sklamať. Dajú sa spočítať takmer na prstoch rúk. Vynechávam australopitékov, lebo fotografie ich kostier naznačujú, že sa jedná o vymreté druhy opíc. -Citujem: "Přes všechny nálezy a teorie není dosud jednoznačně prokázáno, který australopithecus je předkem člověka a jestli vůbec nějaký." http://cs.wikipedia.org/wiki/Paleolit -Neuvediem ani Homo Neanderthalensis, lebo podľa dnešného názoru evolucionistov neboli článkom vývoja, ale len slepou cestou žijúcou paralelne s Homo Sapiens. -Ku tejto zmene názoru ich donútili nové nálezy kostier neandertalcov zmiešané s homo sapiens v jednej vrstve (plus rozbor DNA). Viď.: http://cs.wikipedia.org/wiki/Homo_neanderthalensis a predovšetkým nálezy v Předmostí u Přerova - viď. TU - (časť: "Prehľad najvýznamnejších paleolitických nálezov - bod: Hromadný hrob"). -Pridávam ešte najnovší objav hrobov na Sahare: http://www.sme.sk/c/4023349/sahara-bola-kedysi-zelena.html
Uvádzam fotky kostí a miest nálezov, vrátane ich vyznačenia na mape plus katalógové označenia: 


  

Homo habilis:

 
OH7: 

Obrázok

Obrázok

  OH24:                                                 OH62:

Obrázok                                                Obrázok

Obrázok

Obrázok 

 KNM-ER 1813:

Obrázok

Obrázok 

Obrázok

 

 Homo rudolfensis

 

 KNM-ER 1470:

 

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

UR 501:

 

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

 

 Homo ergaster

 

 KNM-ER 992:                               KNM-ER 3733:

Obrázok                            Obrázok

Obrázok

 
 SK 847:

Obrázok

Obrázok

 
Turkana boy:

Obrázok

Obrázok

 

 

 Homo erectus

 

 Bilzingsleben - Nemecko:

 

ObrázokObrázokObrázok

 

 

Georgicus D2282:                           Georgicus D2700:

Obrázok                            Obrázok

Obrázok

 
 Jávanský človek:

Obrázok  Obrázok

Sangiran 17:

Obrázok

Obrázok

  
 Pekingský človek:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

  Homo heidelbergensis:

 
Steinheim:

 

Obrázok   Obrázok

 

Obrázok

 

Heidelberg:

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Broken Hill:

 

Obrázok

 

Obrázok

 

 Petralona:

 

Obrázok   Obrázok   Obrázok

 

Obrázok

 

 Bodo:

 

Obrázok

 

Obrázok

 

 Atapuerca:

 

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

 

 Arago XXI:

 

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

 

Silný dôkaz

 
    Tak toto mal byť praktický dôkaz evolúcie od opice k človeku. Dajme si znovu do rady všetky tie kosti a pozrime sa na to ešte raz:

ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázok

 Ja v tom nevidím žiadnu evolúciu. Sú to ľudia, ktorí vyzerali trochu inak. To je všetko! -Niektoré z kostí sú poškodené tlakom zeminy v ktorej boli uložené (...tým pochopiteľne nemyslím charakteristické znaky, ako nadočnicové oblúky a pod.). Dlhodobé pôsobenie tlaku dokáže aj krehký materiál stlačiť bez popraskania. Ďaľším faktorom ktorý vstupuje do hry sú genetické a hormonálne vady jedincov. Lebky takých bývajú všeliak pokrútené. Jeden z prípadov dokonca uznali aj istá časť evolucionistov. Jedná sa o lebku pod názvom Floresiensis s prezývkou "hobbit":

 

Homo Floresiensis:

 

 

ObrázokObrázok

 

 

Obrázok

Obrázok

 Austrálsky akademik a profesor Henneberg tvrdí, že Hobbit patrí do druhu Homo sapiens a jeho kostra je taká istá, ako ľudská - bol však poznačený mikrocefáliou (chorobou, pre ktorú je hlava veľmi malá) a rastovou chorobou.

Zdroje:
http://www.sme.sk/c/3786767/Trpaslici-z-tichomorskych-ostrovov.html
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=20547
http://www.24hod.sk/clanok-6466-Hobbiti-skutocne-existovali.html
http://tajomstva.org/civilizacie/archeologove-objevili-novy-lidsky-druh/

  Posledné správy však hovoria, že záhada okolo ľudských kostí, ktoré sa v roku 2003 podarilo nájsť na indonézskom ostrove Flores, ešte stále nie je vyriešená. Vedci sa ani po niekoľkých rokoch skúmania nevedia dohodnúť, či ide o nový ľudský druh alebo len o človeka trpiaceho genetickou poruchou. Výsledky poslednej štúdie sa pridávajú k najprekvapujúcejšej hypotéze, že homo floresiensis (človek floreský) je ľudský druh, ktorý sa nikdy doteraz nepodarilo identifikovať a v žiadnom prípade to nie je geneticky chybná verzia moderného človeka. Meral 106 centimetrov, čo je menej ako Pygmejovia, ktorí v dospelosti dosahujú výšku 150 centimetrov - a objem jeho mozgu bol len o niečo viac ako 400 centimetrov kubických, čo sa najviac podobá šimpanziemu mozgu. Charakteristiky lebky a čeľuste sú oveľa primitívnejšie ako charakteristiky hociktorého súčasného človeka. A to bolo len pred 18 000 rokmi !!! (...podľa ich datovania)

Je pre mňa nepochopiteľné, že niektorí vedci sú rýchli pred svetom "vyhlasovať" nový druh človeka len na základe JEDINÉHO nálezu (...pri ktorom je ešte veľké podozrenie na genetickú rastovú vadu). -Spor vedec proti vedcovi !!!
-Lenže pri homo heidelbergensis či homo erectus neboli prítomní oponenti. Všetci hneď hŕŕŕ súhlasili so zaradením toho, ako článok medzi australopithecus a homo sapiens - teda ako medzidruh. Pri floresiensis vidno, aké je ťažké rozhodnúť, či je to genetická vada alebo nový druh. Prečo sa nové druhy vyhlasujú väčšinou na základe len jediného nálezu (často fragmentov)? -Hlásajú sa do sveta sebaisté tvrdenia?


veda.sme.sk/c/5118292/je-hobit-z-indonezie-novy-ludsky-druh.html

  

    Bez komentára uvádzam fotku lebky súčasného austrálskeho domorodca (všimnite si nadočnicových oblúkov)........

Obrázok   Obrázok

Zdroj: http://www.boneclones.com/BC-031.htm

 

Obrázok

 Zdroj:  http://www.stormfront.org/forum/showthread.php?p=6455826

 

....a ešte Lebka druhu Homo erectus v porovnaní s Malajcom (vpravo). Obidvaja majú vystupujúce nadočnicové oblúky a ďalšie vlastnosti, ako dozadu ustupujúce čelo, s ktorým sa stretávame pri niektorých dnešných národoch. Foto: Harun Yahya:

 

Obrázok
Zdroj: Hans-Joachim Zillmer, "Evoluce - podvod století", obrázok č.14
ISBN 80-242-1731-7

 

 

...Trpaslíčí vzrast. Bratia a sestry z Owitchovej rodiny mali trpasličích rodičov:

 

Obrázok

 

 

 

ĎALEJ:

   Človek na nasledujúcej fotografii, bol odfotografovaný v roku 1931 v Maroku na juh od Marrakeša. Behal okolo nahý, používal iba najzákladnejšie nástroje, žil v jaskyni a jedol surové mäso:

Obrázok

Zdroj: Hans-Joachim Zillmer, "Evoluce - podvod století", obrázok č.51
ISBN 80-242-1731-7

affen1.png

 Obrázok

 Ďalšie fotky podobných anomálii:

boxer1.jpg

boxer3.jpg

boxer2.jpg


.........a na porovnanie ešte vybrané fotky dvoch zachovalých lebiek Homo Neanderthalensis:


Homo Neanderthalensis 2x:


Tešik-Taš:

Obrázok
Obrázok

Obrázok


Shanidar 1:

 

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

Pozrite sa ešte na tento graf, kde sú porovnané jednotlivé lebky a objemy mozgového priestoru:

Obrázok

 -Na ďaľšom obrázku je vidieť dve rôzne interpretácie, ako jedinec mohol vyzerať na základe najdenej lebky. -Evolucionisti si pochopiteľne vyberú ten ktorý im vyhovuje. -Majte na pamäti, že archeológovia nevykopali kresby, ale iba kostry (a ešte k tomu väčšinou fragmentárne):

Obrázok

Nieje zlé, že evolucionisti majú svoj názor. Každý má právo na svoj názor. -Zlé je to, že ho tlačia do škôl a MUSÍ sa to vyučovať. -Kreacionisti sú zatláčaný do pozadia.

Teória evolúcie je dnes široko uznávanou teóriou vzniku človeka a živočíchov. Keď som sa dopodrobna zaujímal prečo - zistil som, že je to len preto, lebo evolucionisti vypracovali radu odborných prác zaoberajúcich sa popisom morfologických rozdielov nájdených kostier vzhľadom na súčasne žijúcich daného druhu. -Tak napríklad Homo Erectus/Ergaster (konkrétne lebka "Turkana Boy" - tj. KNM-WT 15000) má objem mozgového priestoru 880 cm3.  Hmotnosť cca 60 až 80 kg. Má nadočnicový val, ale menej výrazný ako iné nálezy Homo erectus. Takisto nemá typické zalomenie v týle. Panva bola úzka a vysoká, mal 6 bederných stavcov a nálevkovitý tvar hrudníka, čo býva považované za pozostatok po vývoji z archaických australopitékov. 
-Vidíte. Hľadajú sa rozdiely a bývajú dopodrobna popisované. To mnohých oklamalo, že evolúcia má predsalen pravdu. Kôli tomuto prerážajú vo vedeckých kruhoch. Tí čo študujú takéto pavedecké knihy, jedinú rozumnú vec čo sa z nich dozvedia, je detailný popis nálezov a detailný pois dnes žijúcich druhov. -To je všetko. Samovoľný vývoj je rozprávka do toho vsunutá! Nadočnicové oblúky o ničom nesvedčia. Keby ich dnešní ľudia mali a hentie lebky nie, zas by sa ich nedostatok považoval za známku "archaickosti". -Nevyberiete si. Evolúcia má len zdanie vedeckosti! -V skutočnosti je to jeden veľký podvod. Morfologické rozdiely medzi formami Homo existujú proste preto, lebo sa jedná o rôzne rasy (mnohé dnes už neexistujúce). -Podobné je to z plemenami psov či mačiek - žijúcich pritom naraz v jednej dobe.
Vždy keď archeológovia nájdu nové kosti staropaleolititického a stredopaleolitického človeka, sú spravidla dosť rozdielne od ostatných. Potom sa vedú spory, či nezaviesť novú radu Homo (ako tomu bolo napr. v prípade Homo Heidelbergensis - ale hrozilo to - a hrozí aj iným).  -To len dokazuje, akú veľkú variabilitu mal vonkajší vzhľad rás na počiatku.
Boli medzi sebou omnoho rozdielnejší, než dnes - keď je všetko viac premiešané.

   Prečo som v článku nezverejnil aj australopitékov, som už spomínal. Keby však niekomu predsa len moc chýbali, tu je odškodnenie (všimnite si silnej podobnosti so súčasným šimpanzom):
 

Obrázok

 -Afarensis? -Jednoducho vymretý druh opice!

 

 

 Záver.

    V prípade Homo floresiensis máme k dispozícii zrovnanie so súčasným typom genetickej vady.  V ostatných prípadoch prechodných typov sa z veľkej časti tiež jedná o genetické vady, ibaže evolucionisti to niesú schopný pripustiť. Zrútila by sa ich teória o pôvode človeka. Zdráhajú sa k tomu aj v prípade homo floresiensis, ale tam sa to už nedá "ututlať". Fotky kostier ktoré som uviedol sú hlavné nálezy, na ktorých stojí teória vývoja "od opice k človeku". Len zopár lebiek je kompletných, ostatné sú fragmenty. Pri fragmentoch prichádza na radu fantázia, ako ich "dotvoriť". -Zaradenie lebiek do vývojového rebríčka tiež podlieha fantázii. Keby som vzal kostry súčasne žijúcich psov, tiež by som vybudoval ich domnelý vývoj. Poukladám jednu vedľa druhej podľa najrozumnejšieho uváženia.  -Ľahko poskladám vývoj od pudlíka k bernardínovi. Nech čitateľ sám posúdi, či by z uvedených ľudských lebiek (lepšie povedané úlomkov) poskladal vývojový rebríček. Skôr si myslím, že vo veľa prípadoch usúdite na inú ľudskú rasu ktorá dnes už neexistuje, inde zas jedincov zdegenerovaných hormonálnou či genetickou vadou. -Rozdiely boli kedysi väčšie. Dnes je genofond viac premiešaný a homogénnejší, než kedysi na začiatku.

Je zvláštne, že sa nikde nezachovali potomkovia týchto "prechodných typov", pričom potomkovia opíc existujú (a to hneď viacerých druhov). Evolucionisti to odbíjajú tvrdením, že prechodné typy trvali nutne len veľmi krátko. Opice sú však tiež len prechodný typ. Z hľadiska evolúcie je všetko prechodný typ medzi nižším a vyšším druhom. Prečo boli opice stabilizované dodnes, pričom homo erectus neexistuje? A čo homo habilis? -Je ich dosť na to, aby sa podľa teórie pravdepodobnosti aspoň jedna línia potomkov stabilizovala až podnes. Veď títo primáti boli už evolučne ďalej a prírodný výber ich uprednostnil pred opicami. Napriek tomu opice zostali a títo vymreli. Nepoviem jeden, ale všetci? -Habilis, heidenbelgersis, erectus, ergaster a iní. -Veď boli vo výbere úspešnejší. Aspoň jeden by sa stabilizoval, no napriek tomu potomkov týchto "poloľudí" nemáme. Stále je tu priepasť medzi zvieratami a človekom. Prečo? -Lebo židny "napol ľudia" a "napol zvieratá" neexistovali. -Všetko je len výmysel. Situácia je rovnaká, ako s prechodnými typmi medzi ostatnými zvieratami.

Krecionistom býva vyčítané, že všetko prispôsobujú svojmu svetonázoru a znásilňujú fakty "šróbujúc" ich na bibliu. -Lenže tieto otázky by vyvstali aj vtedy, keby biblia neexistovala.

Takéto "nálezy" sú v skutočnosti len vyberané ako hrozienka z vianočky a je im pripisovaný nezmyselne vysoký vek systémom "vrstva-vek; vek-vrstva" tj. argumentáciou do kruhu. -Metóda rádioaktívneho uhlíka pomerom C14/C12 je totiž už dávno nepoužiteľná, lebo lebky sú datované na státisíce až milióny rokov, pričom C14/C12 je použiteľná maximálne do 60000 rokov (a aj to iba fiktívne - viď. článok C14/C12). -Skutočné počiatky ľudstva treba hľadať na náleziskách:  M'lfaatŠanídárZáví ČemiKarím ŠáhirKa'lat DžarmoTepe GuranAli KošJericho (Tel es-Sultan), Bejdha (Sejl Aklat), Ajn Ghazal, Nahal Hemar, Murejbit, Abú Hurajra, Tell Asuad (Damašek), Džert el-Achmar, Gökeli Tepe, Nevali Cori, Cayönü Tepesi, Catal Hüyük, Hacilar, Tell Magzalíja, Umm Dabaghíja, Mehrgarh, Ajn Malláha, Lepenski Vir.
Na niektoré sa dá pre bližšie informácie kliknúť. -O ostatných sa dočítate napríklad v dokumente http://mystudies.ic.cz/pozn/MK.doc  -alebo TU. Časové údaje tam spomenuté treba brať s rezervou (viď. článok C14/C12 a Datovanie termoliminescenciou).
Zatiaľ čo jedni žili ako lovci-zberači, iní V TOM ČASE stavali osady. Aj niektoré z nich sa z času na čas vracali k loveniu opustiac pestovanie (o čom svedčí archeológia - viď. napr. hore spomenutý dokument MK.doc). -Nálezy po svete rostrúsenej kamennej industrie patrili v skutočnosti Homo sapiens a Homo neandertalsis (ktorý ako rasa vyhynul) a nie fiktívnemu paleolitickému človeku, ktorému sú mylne pripisované. Údaje C14 majú hlavne chronologickú hodnotu a nie časovo absolútnu. Obdobiu stavania osád ešte chronologicky predchádzalo obdobie prechádzok archaického Homo sapiens a neanderthalensis po svete. Ľudia sa podľa biblie v tej dobe dožívali kolo 800 až 900 rokov. To by vysvetlilo, prečo je tak málo kostrových nálezov, pričom známok ich činnosti je neuveriteľne veľa. Brázdili po svete, vytvárali kamenné a kostenné nástroje - roztrúsené dnes skoro po celej zemeguli. Lovili mamuty a iné zvieratá. Načo by sa unúvali pestovať obilniny, keď bol dostatok fauny? Lovecký spôsob života nebol známkou primitívnosti, ale pohodlnosti (ja by som tiež tak žil). Počet hrobov jaskynného človeka a lovcov-zberačov je neuveriteľne malý (najviac desiatky na lokalitu). -Celkový počet lokalít sotva prevyšuje stovku - preto dávam tomuto obdobiu najviac 1000 až 1500 rokov (za predpokladu, že mnohé ešte čakajú na svoje objavenie - inak by to boli len stovky rokov).

Všimnite si napríklad túto výskumnú správu:
Naama Gorenová-Inbarová vedie výskum na lokalite Gesher Benot Ya'aqov (Most synov Jakubových) pri Jordáne severne od Genezaretského jazera. Bolo to sídlisko praľudí pod otvoreným nebom, datované do doby pred približne 790-tisíc rokmi. Ľudia tam žili asi 100-tisíc rokov. Pochádzajú odtiaľ aj jedny z najstarších dôkazov používania ohňa. Vzhľadom na uvedený vek ešte nemohlo ísť o Homo sapiens, ale podľa všetkého o človeka vzpriameného (Homo erectus). Kostrové pozostatky, z ktorých by bola jasná identita obyvateľov, sa žiaľ v Gesher Benot Ya'aqov nenašli.
Rozloženie nálezov z Gesher Benot Ya'aqov ukazuje, že praľudia si delili obytné priestory na časti pre špecifické činnosti už najmenej pred tými 790-tisíc rokmi.....
veda.sme.sk/c/5164723/domacnost-nie-je-moderna-mali-ju-aj-praludia.html
...Keby ľudia na lokalite skutočne žili 100 000 rokov, už dávno by to nebola len dedina s pár ľuďmi. -Ba čo viac: -Celý svet by sa odtiaľ preplnil najmenej 10x !


Vráťme sa však k osadám. To čo na nich archeológovia nachádzajú pripomína situáciu, keby naša dnešná civilizácia bez stopy zanikla a prežilo len zopár jedincov. Tí by sa postupne množili a využívali na prežitie dostupné prostriedky (čo príroda prinesie). Aj keby medzi nimi boli vedci či progeramátori, museli by sa znížiť na úroveň poľnohospodárstva, a stravu si pekne dopestovať. Katastrofa (napr. potopa) by totiž vyhubila väčšinu fauny a nebolo by už čo loviť. Zároveň zmizli zo scény ostatné - morfologicky veľmi rozdielne rasy, lebo boli vyhubené katastrofou. DNA preživších bola už homogénnejšia s menšími variabilitami a zároveň bez genofondu neandertálcov či Homo habilis (tj. bez podobností v neutrálnych mutáciach). -Nemohli teda už žiť pohodlným lovečsko-zberačským spôsobom života, ale museli sa znovu naučiť poľnohospodárstvu. V našom prípade hlavne vedci by sa museli "doučiť" poľnohospodárstvu, lebo čo-to už pozabudli z onoho remesla. Svoje vedecké poznatky by predávali z generácie na generáciu - a keď z potu roľníkov a murárov vznikne opäť za dve-tri storočia blahobyt, môžu ich znovu uplatniť. (Trochu to pripomína Egyptskú a Sumerskú civilizáciu, kde sa "zničoho-nič" vynorili dovednosti a vedecké poznatky "astronomických rozmerov" doslova "zvečera naráno"). -Počty ľudí, ktoré nachádzame na lokalitách v predkeramickej fáze sa dajú rátať na desiatky (česť výnimkám, ako Tel es-Sultan či Catal Hüyük). -Podľa nálezov vieme, že vojny v tejto dobe prakticky neboli (snáď nejaký ojedinelý spor). -Podľa biblie a archeológie boli národy v keramickom neolite blízkeho a stredného východu do veľkej miery jednotné. Medzi materiálnymi kultúrami bolo silné spojenie. Podľa biblie boli národy v tejto popotopnej dobe "jedného jazyka" a "jednakých slov" (Roháčkov preklad). -Dobre to sedí s archeológiou ranného neolitu. -Potom sa chceli zjednotiť stavajúc si spoločné mesto, ale Boh ich rozptýlil po svete zmetením jazykov (vzniklo mnoho jazykov). Boli nútený sa rozptýliť a preto sa na scéne dejín naraz objavujú všetky ranné svetové kultúry: Egyptská, Mezopotámska, Harappská, Čínska a Ostrovy v Stredozemnom mori - ktoré prekryli predošlé keramické kultúry na tých istých lokalitách. Dve z nich vynikli nad ostatné (Sumer, Egypt), avšak spojenie medzi všetkými sa postupne prerušovalo. Každá časom žila mnoho storočí sama za seba. Prišla do sveta pýcha sebestačnosti každého národa za seba (keď zistili, že už ostatných nepotrebujú - ako tomu bolo prv). Prišli vojny, závisť, kradnutie územia iným atď, atď, atď....

 

 Zdroj:
http://www.evolution-mensch.de/thema/funde/fund-index_homo.php